Blog

Różnice między kablem duplex a Simplex

Róznice między kablem duplex a Simplex Kabel światłowodowy lub przewód optyczny to podstawowy i niezbędny element sieci światłowodowej. Istnieje wiel...

Co to jest media konwerter światłowodowy, przewodnik po typach media konwerterów.

Co to jest media konwerter i jak go wybrać? Media konwerter, znany również jako media konwerter światłowodowy, lub konwerter mediów jest urządzeniem ...

Przewodnik po kablach LSOH/LSZH

Przewodnik po kablach LSOH/LSZH, jak interpretowac dane oznaczenia i klasy palności kabli miedzianych i światłowodowych. LS0H (Low Smoke 0 Halogen) ...

Różnice między taśmami ze stali typu: 201, 304, 430

Krótki przewodnik po taśmach stalowych: Jak wybrać odpowiednią taśmę stalową dla sieci podwieszanej. Czym różnią się typy stali w taśmach stalowych?T...

6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń sieci światłowodowych

Bez względu na to, jak dobrze jest zaplanowana i wdrożona instalacja światłowodowa oraz jak mocny jest kabel, nie można całkowicie zabezpieczyć się pr...

Czynniki wpływające na żywotność kabli światłowodowych

Kable światłowodowe są w stanie przesyłać dane znacznie szybciej niż tradycyjne kable miedziane. Jednak jedna rzecz, o którą ludzie się martwią, jeśli...

Rodzaje spawarek światłowodowych

Rodzaje spawarek światłowodowych – jaką wybrać? Spawanie światłowodów to jedna z najbardziej podstawowych czynności w procesie budowania sieci światł...

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych Jak wiemy, istnieje duża liczba kabli światłowodowych używanych między urządzeniami w komuni...

Dlaczego warto certyfikować okablowanie strukturalne?

Certyfikacja okablowania strukturalnego W nowoczesnym środowisku korporacyjnym niezawodna infrastruktura sieciowa jest bezpośrednio odpowiedzialna za...

Jakie są różnice między SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ I QSFP28?

  Wraz z popularyzacją VR / AR, centrów danych, urządzeń mobilnych i CDN, w przyszłości będzie rosło zapotrzebowanie na przepustowość sieci. Ludzie’Z...

Spawanie światłowodów

Spawanie światłowodów: dobry pomocnik Ponieważ wdrażanie światłowodów stało się głównym nurtem, spawanie w naturalny sposób przeszło ze świata instal...

Reflektometr OTDR- Co to jest? Jak działa? Charakterystyka pracy.

Czym jest reflektometr OTDR i jak działa OTDR służy do testowania wydajności nowo zainstalowanych łączy światłowodowych i wykrywania problemów, które...

Co to jest IEEE i do czego służy?

IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników) Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników IEEE jest profesjonalnym organem , który okreś...

Jedno- i dwuwłóknowe wkładki światłowodowe

Różnica między pojedynczymi i podwójnymi wkładkami światłowodowym Wkładka z jednym włóknem optycznym W tym urządzeniu transmisja i odbiór danych o...

Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów

Czym jest zasilanie PoE? PoE to idealna technologia do użytku domowego i korporacyjnego, umożliwiająca za pomocą jednego kabla dostarczanie zarówno p...

Splitter światłowodowy: Jak działa, zastosowanie, cechy

Czym jest splitter światłowodowy i jak działa? Co to jest splitter światłowodowy? Splittery światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w wielu dzisi...

Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki

Skrętka: Częstotliwość, zastosowanie, cechy Czy wiesz, że skrętki zostały wynalezione przez Alexandra Grahama Bella w 1881 roku? W rzeczywistości skr...

Dlaczego warto kupować poleasingowy sprzęt sieciowy?

Poleasingowy nie znaczy gorszy W poszukiwaniu oszczędności podczas kupowania urządzeń dla twojej sieci, warto rozważyć zakup urządzeń innych niż nowe...

Czy router korporacyjny jest lepszy niż router domowy?

Router korporacyjny vs router domowy W erze komunikacji sieciowej router zyskał bardziej szanowany status. W porównaniu z tradycyjnym połączeniem fiz...

Typy światłowodów wielomodowych: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

  Światłowód wielomodowy jest powszechnym wyborem, aby osiągnąć prędkość 10 Gbit/s na odległościach wymaganych przez aplikacje LAN w przedsiębiorstwa...

Kabel ekranowany vs nieekranowany Cat6a: Jak wybrać?

Kabel ekranowany vs nieekranowany Przejście na skrętkę miedzianą Cat6a było spowodowane kilkoma czynnikami, w tym obsługą sieci 10GbE, adaptacją Powe...

Dbanie o czystość złączy światłowodowych

Dbanie o czystość złączy-jak prawidłowo czyścić Zapotrzebowanie na transfer dużych ilości danych pociąga za sobą konieczność budowy niezawodnych siec...

Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka

Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka Kolejność włókien w światłowodach określa się na podstawie tabel ze standardowymi kolorystykami Podc...

Adaptery światłowodowe

Adapter światłowodowy: mała, ale ważna część systemu światłowodowego Spośród wielu elementów systemu sieci optycznej adapter światłowodowy może być n...

Przegląd światłowodów jednomodowych i wielomodowych

Światłowód jednomodowy vs wielomodowy Chociaż typy kabli z włóknami jednomodowymi (SMF) i wielomodowymi (MMF) są szeroko stosowane, różnice między św...