Kategorie
Producent
Leksykon
Światłowody 1399
Ceny promocyjne widoczne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Studnie kablowe

studnia kablowa – co to jest?

Studnia kablowa to element infrastruktury kanalizacji teletechnicznej lub kanału technologicznego (kanału KT). Służy do prowadzenia, zaciągania, rozgałęziania i łączenia instalacji kablowych. Zazwyczaj taka studnia wykonana jest z betonu zbrojonego – to surowiec, który dobrze chroni wnętrze studni przed działaniem wilgoci i nie kruszy się pod wpływem czasu. Ze studni kablowych możemy tworzyć tak zwane ciągi kanalizacji kablowej – czyli dostosowywać kształt danego systemu do własnych potrzeb, możliwości terenowych i układu architektonicznego danego budynku. Pod względem kształtu i zastosowania studnie kablowe możemy podzielić na:

  • studnie magistralne (SKM) – czyli studnie, na bazie których tworzy się wielootworową kanalizację kablową,
  • studnie kablowe przelotowe (SK) – czyli studnie do tworzenia prostych odcinków kanalizacji kablowej,
  • studnie rozdzielcze (SKR) – czyli studnie, dzięki którym rozdzielamy trasy kablowe i tworzymy zakręty,
  • studnie kablowe optymalne (SKO) – lub inaczej studnie uniwersalne. Studnie kablowe o szerokim zastosowaniu.

Na rynku znajdziemy również kilka innych rodzajów studni – na przykład studnie narożne. Tak szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością jesteśmy w stanie zbudować system kanalizacji kablowej dostosowany do wymogów danego projektu. A łączenie poszczególnych jego segmentów? Dzięki studniom kablowym jest proste niczym łączenie klocków!

Studnia kablowa SK-1

Studnia kablowa SK-1 jest jednym z najpopularniejszych modeli w naszej ofercie. Zgodnie z symbolem, jest to element pozwalający na tworzenie prostych odcinków systemu kanalizacji kablowej. W ofercie naszego sklepu taką studnię znajdziesz w kilku wersjach – prostokątnej, kwadratowej, jedno i dwuczęściowej.

Studnie telekomunikacyjne

Studnie telekomunikacyjne to rodzaj studni kablowych stworzony z myślą o tworzeniu systemów kanalizacji telekomunikacyjnej. W praktyce taki system nie różni się niczym od systemu kanalizacji kablowej – kanalizacja telekomunikacyjna to po prostu rodzaj kanalizacji kablowej, w której poprowadzone są kable telekomunikacyjne. Mogą być to na przykład kable teleinformatyczne lub światłowodowe.

Studnie kablowe od FIBERM

Od lat zajmujemy się dostarczaniem najwyższej jakości rozwiązań technologicznych dla klientów działających w sektorze ISP. Zastosowanie studni kablowych nie tylko ułatwia tworzenie sieci okablowania, lecz również zabezpiecza i znacznie ułatwia późniejszą konserwację i przeprowadzanie prac serwisowych w takim systemie. Posiadamy wiedzę popartą latami doświadczenia i zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne przy doborze produktów. Oferujemy studnie kablowe w szerokiej gamie modelowej – zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane naszą ofertą.