"/>  "/> Patchcordy - Fiberm
Kategorie
Producent
Leksykon
Światłowody 1374
Ceny promocyjne widoczne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Patchcordy

Patchcord

Patchcordy do sieci światłowodowej

Patchcordy to przewody do sieci światłowodowej – znajdują zastosowanie w instalacjach telekomunikacyjnych, sieciach CWDM, LAN, FTTx: FTTD, FTTB oraz FTTH. Zapewniają stabilny i szybki transfer danych – są produkowane pod ścisłym nadzorem na bazie najwyższej jakości komponentów. Każdy z nich jest zgodny z normami IEC/PN-EN 61754 oraz IEC/PN-EN 61755 i może być sprzedawany oraz instalowany w sieciach przesyłowych na terenie Unii Europejskiej. Jako FIBERM zajmujemy się dostarczaniem wysokiej klasy rozwiązań technologicznych dla zaawansowanych sieci transmisji danych. Dzięki naszym komponentom budowana przez Ciebie sieć będzie działać z bezawaryjnie i z maksymalną mocą – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą patchcordów do sieci światłowodowych, wszystkie je znajdziesz właśnie w tej kategorii!

Patchcord światłowodowy – dostosuj długość kabla do swoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz kable światłowodowe o zróżnicowanej długości i grubości. Możesz więc dostosować parametry produktu do swoich potrzeb i uniknąć w ten sposób cięcia kabla oraz niepotrzebnych strat. Jaki patchcord światłowodowy sprawdzi się najlepiej w Twojej sieci? To zależy parametrów danej sieci optycznej takich jak na przykład dystans transmisji. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy doborze odpowiedniego kabla światłowodowego dla danej sieci, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi. Z przyjemnością pomożemy dobrać najlepiej dopasowany kabel oraz inne komponenty.

Patchcordy światłowodowe stanowią ważny element w budowie nowoczesnych sieci światłowodowych. Jednym z najpopularniejszych rodzajów patchcordów jest krótki przewód o standaryzowanej długości (np. 1, 2,3,6,10 lub 5 metrów), zakończony złączami po obu stronach. Ich wszechstronne zastosowanie wynika z zaawansowanej konstrukcji, umożliwiającej bezstratny i szybki przesył danych. Patchcordy światłowodowe głównie wykorzystuje się do łączenia aktywnych elementów, takich jak przełączniki i routery.

Patchcordy światłowodowe – kable krosowe

Kable krosowe to inne określenie stosowane na patchcordy światłowodowe. Najczęściej jest ono stosowane w odniesieniu do kabli ze złączem RJ-45, ale możemy się z nim spotkać także w przypadku kabli ze złączami SC/APC, czy LC/UPC. Warto jednak podkreślić, że kabel krosowy to pojęcie ogólne opisujące po prostu przewód zdolny do przesyłania sygnałów optycznych, bądź elektrycznych. Kable krosowe mogą mieć różne końcowki i różne zastosowania (na przykład kable krosowe Ethernet do podłączania urządzeń do sieci LAN). Dlatego o konkretniejszym terminem jest po prostu patchcord światłowodowy.

Kategorie włókien wielomodowych (OM) i jednomodowych (OS):

  • OM 1: rdzeń o średnicy 62,5 mikrometra, płaszcz 125 mikrometrów
  • OM 2: rdzeń o średnicy 50 mikrometrów, płaszcz 125 mikrometrów
  • OM 3: rdzeń o średnicy 50 mikrometrów, płaszcz 125 mikrometrów
  • OM 4: rdzeń o średnicy 50 mikrometrów, płaszcz 125 mikrometrów
  • OS 1: rdzeń o średnicy 9 mikrometrów, płaszcz 125 mikrometrów
  • OS 2: rdzeń o średnicy 9 mikrometrów, płaszcz 125 mikrometrów

Rodzaje złączy światłowodowych Złącza światłowodowe różnią się między innymi kątem zakończenia. Dostępne są złącza z płaskim zakończeniem Ultra Physical Contact (UPC) oraz zakończeniem pod kątem Angled Physical Contact (APC).

  • Standardowe złącze (SC)
  • Złącze typu Straight Tip (ST)
  • Złącze Ferrule (FC)
  • Małe złącze (LC)

Patchcord SC/APC-SC/APC – o co w tym chodzi?

Patchcord SC/APC- SC/APC to optyczny kabel przesyłowy z końcówkami SC/APC-SC/APC, z kolei patchcord LC/UPC-LC/UPC to kabel optyczny z końcówkami LC/UPC-LC/UPC. Dodamy jeszcze, że w naszej ofercie znajdziesz także przewody światłowodowe z różnymi końcówkami – na przykład patchcordy SC/APC-SC/UPC. Na karcie każdego kabla znajdziesz zdjęcia zastosowanych końcówek – koniecznie sprawdź je przed zakupem!Patchcordy światłowodowe – rodzaje Podstawowa konstrukcja każdego patchcordu światłowodowego składa się z włókien światłowodowych i wtyków o określonych parametrach, które determinują przeznaczenie przewodu. Złącza najczęściej stosowane to PC (Physical Contact – stykowe) oraz APC (Angled Physical Contact – kątowo-stykowe). Wśród najczęściej używanych należą patchcordy światłowodowe SC/APC oraz SC/PC, z różnymi strukturami modowymi, oznaczane różnokolorowymi osłonami. Patchcordy światłowodowe jednomodowe zazwyczaj są żółte, zaś wielomodowe pomarańczowe lub zielone. Choć przewody wielomodowe są zazwyczaj droższe, ich cena zależy od wielu parametrów technicznych oraz długości.Optymalny patchcord światłowodowy do każdego zastosowania W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni patchcord światłowodowy do różnorodnych zadań. Proponujemy szeroki wybór przewodów z różnymi parametrami, dopasowanych do wielu zastosowań. Każdy element wyróżnia się wysoką jakością wykonania, zapewniając perfekcyjne działanie nawet w trudnych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

z 3