Kategorie
Producent
Leksykon
Światłowody 1374
Ceny promocyjne widoczne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Kable światłowodowe

Kable światłowodowe

Kable światłowodowe – technologia przyszłości

W Polsce zapotrzebowanie na światłowód stale wzrasta, a podłączeń jest coraz więcej. Co za tym idzie, do podłączeń światłowodu wykorzystuje się wysokiej jakości kable światłowodowe. Dokładnie takie jak te, które posiadamy w naszej ofercie. Większość kabli do światłowodu jest do siebie podobnych. Warto jednak oddzielić kable jednomodowe od wielomodowych, które różnią się między sobą na przykład grubością szklanego rdzenia, który odpowiada za parametry transferu informacji.

Kable do światłowodu – wariant jednomodowy

Kable do światłowodu w wersji jednomodowej posiadają z reguły rdzeń o średnicy około 9 centymetrów, który dodatkowo wyróżnia się skokową zmianą współczynnika załamania światła. Kable jednomodowe są bardzo chętnie wybierane, ponieważ ulegają niskiej dyspersji międzymodowej, dzięki czemu powstałe, ewentualne zakłócenia są niewielkie. Takie kable doskonale sprawdzają się przy transferze danych nawet na dalekie dystanse do 120 km, bez potrzeby stosowania repeatera, który dodatkowo podbija sygnał. Wszystko to ze względu na możliwość stosowania kilku protokołów jednocześnie, niskiej tłumienności oraz małej średnicy rdzenia. W przypadku kabla jednomodowego można wybrać z kilku dostępnych wariantów włókien.

Kabel światłowodowy – wariant wielomodowy

Czym różni się kabel światłowodowy wielomodowy od tego jednomodowego? Przede wszystkim posiada on zdecydowanie grubszy rdzeń. Nie jest to jednak jedyna różnica, ponieważ inaczej przebiega też sama transmisja danych, a kabel wielomodowy przekazuje sygnał na o wiele krótszy dystans. Z reguły są to około 2 km. To o wiele mniejszy zasięg, niż ten, który gwarantuje zastosowanie wariantu jednomodowego. Jeśli chce się, aby sygnał był silniejszy i pokonywał większy dystans, wtedy niezbędne jest dopasowanie do niego repeatera. Aktualnie kable światłowodowe wielomodowe składają się z trzech rodzajów włókien.

Światłowodowe kable – nasza wysoka jakość i skuteczność

Na światłowód decyduje się coraz więcej ludzi, ponieważ obecnie jest to najlepszy sposób na to, aby cieszyć się połączeniem internetowym wysokiej jakości. Ogromną rolę w tym procesie odgrywają jednak prawidłowo dopasowane kable światłowodowe. To właśnie dlatego wszystkie oferowane przez nas światłowodowe kable są sprawdzone i skuteczne. Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na kable jednomodowe, czy wielomodowe, jak najbardziej liczyć możesz na pozytywne rezultaty, które ułatwią bezproblemowy transfer informacji.

z 3