Blog

INSTRUKCJA MONTAŻU I UŻYTKOWANIA STUDNI KABLOWYCH

Studnie kablowe są nieodłącznym elementem systemów energetycznych oraz telekomunikacyjnych, pełniąc kluczową rolę w zapewnieniu stabilności oraz efe...

Zrozumienie specyfikacji i zastosowań makrozginania włókien dla każdego gatunku włókna

Spośród wielu cech, jakie posiada światłowód w wspieraniu transmisji danych o dużej przepustowości na duże odległości, niskie tłumienie jest jedną z...

Tłumienie w światłowodzie – jego rodzaje i przyczyny

Światłowody są kluczowym elementem nowoczesnych systemów komunikacyjnych, przenoszącymi sygnały na duże odległości. Jednak nawet najbardziej zaawans...

Standardy ITU-T dla kabli światłowodowych

Standardy ITU-T dla kabli światłowodowych Nowa architektura sieci optycznych 5G wymaga wysokiej przepustowości i niskiego opóźnienia. Dlatego producen...

Złącze FC- Omówienie charakterystyki złącz światłowodowych FC

Złącze FC (Fiber Connector) to rodzaj złącza światłowodowego powszechnie stosowanego w szybkich sieciach i aplikacjach telekomunikacyjnych. Jego roz...

Różnice między Jednomodowymi a Wielomodowymi SFP

Moduły SFP LC, znane również jako małe moduły do podłączania (mini GBIC), to moduły optyczne do transmisji danych, powszechnie używane w telekomunik...

Jak poprawnie zainstalować i usunąć moduł optyczny SFP/SFP+?

Wkładki SFP (Small Form Factor Pluggable) lub SFP+  są kluczowym elementem w kablowaniu sieci optycznych. Jest używany jako wymienny interfejs wejścia...

Ważne parametry OTDR dla optymalnej wydajności sieci światłowodowej

Ważne parametry OTDR dla optymalnej wydajności sieci światłowodowej W świecie, gdzie globalna łączność oraz zapotrzebowanie n...

Rury HDPE w ofercie FIBERM, poznaj szczegółową specyfikację

Rury osłonowe HDPE FIBERM są niezwykle istotnym elementem w budowie infrastruktury telekomunikacyjnej. Wykonane z wysokiej jakości polietylenu o dużej...

Często zadawane pytania o światłowodach wielomodowych OM4: Przewodnik po szybkiej łączności

Kable światłowodowe OM4 odgrywają wiodącą rolę w sferze szybkiej łączności, reprezentując wszechstronność i niezawodność w obszarach, gdzie prędkość i...

Pakiety Mikrorur Kanalizacyjnych w Telekomunikacji: WMR dla Kabli i Ich Zastosowanie

Pakiety Mikrorur Kanalizacyjnych w Telekomunikacji: WMR dla Kabli i Ich Zastosowanie Mikrorury kanalizacyjne, nazywane również pakietami WMR (Wielomi...

Zastosowanie różnych rodzajów studni kablowych w różnych warunkach wg klas betonu

Studnie kablowe a różne klasy betonu - dostosuj je do potrzeb projektu twojej sieci Studnie kablowe pełnią kluczową rolę w ochronie oraz ukrywaniu ró...

Jak głęboko należy zakopać światłowód, jak prawidłowo doprowadzić światłowód drogą ziemną?

Bezpieczne zakopywanie światłowodu: Głębokość, zabezpieczenia i dobre praktyki Prawidłowe zakopanie światłowodu jest kluczowym elementem zapewnienia ...

Kwestie związane z utrzymaniem i naprawą sieci światłowodowych

Kwestie związane z utrzymaniem i naprawą sieci światłowodowych Wprowadzenie Sieci światłowodowe są niezwykle niezawodnym i wydajnym rozwiązaniem komu...

Keystone beznarzędziowe i zwykłe- różnice

Wszystko, co musisz wiedzieć o elementach cieci LAN: Keystone beznarzędziowe a tradycyjne - który wybrać? Wprowadzenie W dzisiejszych czasach instal...

Czym są moduły SFP?

Czym jest moduł SFP? Wyjaśniamy W świecie sieci komputerowych istnieje mnóstwo różnych urządzeń i technologii, które pozwalają na skuteczną komunik...

Różnice między kable DAC i AOC

Kable DAC i kable AOC są szeroko stosowane w centrach danych w systemach okablowania sieci komputerowych o wysokiej wydajności ze względu na ich mniej...

Czym jest oznaczenie RoHS?

Oznaczenia RoHS - Co to jest i jak wpływają na materiały światłowodowe? Oznaczenia RoHS to bardzo ważny element w dzisiejszych czasach, gdy dbamy o ś...

Jakie korzyści przynoszą technologie światłowodowe w automatyce?

Technologie światłowodowe w automatyce: korzyści i przyszłość Automatyzacja to obecnie jedno z kluczowych zagadnień w przemyśle. Systemy automatyki w...

Co to szafa RACK i do czego służy?

Co to szafa RACK i do czego służy? Większość przedsiębiorstw i rozmaitych instytucji pracuje dziś, wykorzystując urządzenia elektroniczne połączone z...

Przewodnik zakupu szaf RACK 19' marki FIBERM

Przewodnik zakupu szaf RACK 19' marki FIBERM Zarządzanie kablami jest szczególnie ważne w systemach sieciowych o dużej szybkości i gęstości.Szafy RAC...

Przełącznik Gigabit a przełącznik Fast Ethernet: jaka jest różnica?

Przełącznik Gigabit a przełącznik Fast Ethernet: jaka jest różnica? Przełącznik Fast Ethernet i przełącznik Gigabit Ethernet odgrywają znaczącą rolę ...

Pigtaile światłowodowe, klasyfikacja i różnice pomiędzy luźną tubą a ścisłym buforem

Czym charakteryzuje się pigtail i jakie są różnice między Tight Buffered a Loose Tube W instalacji kabli światłowodowych sposób podłączenia kabli do ...

Co to jest interfejs diagnostyczny DDM i jak działa?

Czym jest funkcja DDM dla modułów SFP? Obecnie większość światłowodowych modułów nadawczo-odbiorczych posiada funkcję DDM (Digital diagnostics monito...

Przełącznik PoE vs PoE+ vs PoE++: Szczegółowe omówienie specyfikacji

Przełącznik PoE vs PoE+ vs PoE++: Jak wybrać? PoE lub Power over Ethernet to sprawdzona technologia oszczędzająca czas i pieniądze, która bezpiecznie...

Różnice między kablem duplex a Simplex

Róznice między kablem duplex a Simplex Kabel światłowodowy lub przewód optyczny to podstawowy i niezbędny element sieci światłowodowej. Istnieje wiel...

Co to jest media konwerter światłowodowy, przewodnik po typach media konwerterów.

Co to jest media konwerter i jak go wybrać? Media konwerter, znany również jako media konwerter światłowodowy, lub konwerter mediów jest urządzeniem ...

Przewodnik po kablach LSOH/LSZH

Przewodnik po kablach LSOH/LSZH, jak interpretowac dane oznaczenia i klasy palności kabli miedzianych i światłowodowych. LS0H (Low Smoke 0 Halogen) ...

Różnice między taśmami ze stali typu: 201, 304, 430

Krótki przewodnik po taśmach stalowych: Jak wybrać odpowiednią taśmę stalową dla sieci podwieszanej. Czym różnią się typy stali w taśmach stalowych?T...

6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń sieci światłowodowych

Bez względu na to, jak dobrze jest zaplanowana i wdrożona instalacja światłowodowa oraz jak mocny jest kabel, nie można całkowicie zabezpieczyć się pr...

Czynniki wpływające na żywotność kabli światłowodowych

Kable światłowodowe są w stanie przesyłać dane znacznie szybciej niż tradycyjne kable miedziane. Jednak jedna rzecz, o którą ludzie się martwią, jeśli...

Rodzaje spawarek światłowodowych

Rodzaje spawarek światłowodowych – jaką wybrać? Spawanie światłowodów to jedna z najbardziej podstawowych czynności w procesie budowania sieci światł...

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych Jak wiemy, istnieje duża liczba kabli światłowodowych używanych między urządzeniami w komuni...

Dlaczego warto certyfikować okablowanie strukturalne?

Certyfikacja okablowania strukturalnego W nowoczesnym środowisku korporacyjnym niezawodna infrastruktura sieciowa jest bezpośrednio odpowiedzialna za...

Jakie są różnice między SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ I QSFP28?

  Wraz z popularyzacją VR / AR, centrów danych, urządzeń mobilnych i CDN, w przyszłości będzie rosło zapotrzebowanie na przepustowość sieci. Ludzie’Z...

Spawanie światłowodów

Spawanie światłowodów: dobry pomocnik Ponieważ wdrażanie światłowodów stało się głównym nurtem, spawanie w naturalny sposób przeszło ze świata instal...

Reflektometr OTDR- Co to jest? Jak działa? Charakterystyka pracy.

Czym jest reflektometr OTDR i jak działa OTDR służy do testowania wydajności nowo zainstalowanych łączy światłowodowych i wykrywania problemów, które...

Co to jest IEEE i do czego służy?

IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników) Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników IEEE jest profesjonalnym organem , który okreś...

Jedno- i dwuwłóknowe wkładki światłowodowe

Różnica między pojedynczymi i podwójnymi wkładkami światłowodowym Wkładka z jednym włóknem optycznym W tym urządzeniu transmisja i odbiór danych o...

Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów

Czym jest zasilanie PoE? PoE to idealna technologia do użytku domowego i korporacyjnego, umożliwiająca za pomocą jednego kabla dostarczanie zarówno p...

Splitter światłowodowy: Jak działa, zastosowanie, cechy

Czym jest splitter światłowodowy i jak działa? Co to jest splitter światłowodowy? Splittery światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w wielu dzisi...

Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki

Skrętka: Częstotliwość, zastosowanie, cechy Czy wiesz, że skrętki zostały wynalezione przez Alexandra Grahama Bella w 1881 roku? W rzeczywistości skr...

Dlaczego warto kupować poleasingowy sprzęt sieciowy?

Poleasingowy nie znaczy gorszy W poszukiwaniu oszczędności podczas kupowania urządzeń dla twojej sieci, warto rozważyć zakup urządzeń innych niż nowe...

Czy router korporacyjny jest lepszy niż router domowy?

Router korporacyjny vs router domowy W erze komunikacji sieciowej router zyskał bardziej szanowany status. W porównaniu z tradycyjnym połączeniem fiz...

Typy światłowodów wielomodowych: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Typy światłowodów wielomodowych: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5 Światłowód wielomodowy jest powszechnym wyborem, aby osiągnąć prędkość 10 Gbit/s na ...

Kabel ekranowany vs nieekranowany Cat6a: Jak wybrać?

Kabel ekranowany vs nieekranowany Przejście na skrętkę miedzianą Cat6a było spowodowane kilkoma czynnikami, w tym obsługą sieci 10GbE, adaptacją Powe...

Péče o čistotu optických spojů

Ochrana čistoty spojů - jak správně čistit Požadavek na přenos velkého množství dat vyžaduje vytvoření spolehlivých širokopásmových sítí. Velmi důlež...

Pořadí vláken ve světlovodech a barevné kódování

Pořadí vláken v optických kabelech a barevné značení Pořadí vláken v optických kabelech se určuje na základě tabulek se standardními barevnými značen...

Adaptéry pro optická vlákna

Adaptér pro optická vlákna: malá, ale důležitá část optického systému Mezi mnoha komponenty optické sítě může být adaptér pro optická vlákna nejméně ...

Přehled jednomódových a multimódových optických vláken

Jednovláknový vs. vícevláknový optický kabel I když jsou typy kabelů s jednovláknovými (SMF) a vícevláknovými (MMF) široce používané, rozdíly mezi je...