Przewodnik zakupu szaf RACK 19' marki FIBERM
Data dodania wpisu:
2022-12-05

Przewodnik zakupu szaf RACK 19' marki FIBERM

Zarządzanie kablami jest szczególnie ważne w systemach sieciowych o dużej szybkości i gęstości.
Szafy RACK FIBERM mają na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii sieci spowodowanej złym ułożeniem okablowania, szafy mają wydajne zarządzanie przepływem powietrza i i wiele przestrzeni dla ułożenia okablowania.
Szafa rack stojącaszafa rack wisząca


Szafy FIBERM- bezpieczne rozwiązanie dla okablowania sieciowego.

Szafy cechuje wytrzymała konstrukcja wykonana z blachy stalowej Magnelis o grubości 1,5mm,
gwarantując wytrzymałość obciążenia od 60 kg do nawet 1500 kg- w zależności od szafy.
Każda szafa serwerowa ma limit wagowy. Musimy upewnić się, że nośność szafy jest większa niż całkowita waga zainstalowanego sprzętu. Ze względu na różne panele i konstrukcje szafy, różna jest również nośność.


Większa głębokość =  więcej miejsca na organizacje okablowania

Szafy mają różne głębokości: od 350mm do 1000mm. 600 mm to podstawowy typ, natomiast 800 mm jest wygodny do układania akcesoriów i okablowania, takich jak kanały kablowe i organizery. Szafa o głębokości 800 mm ułatwia konserwację dużych wiązek przewodów niż szafa o 600 mm.  
Możesz bez obaw wybrać potrzebny rozmiar szafy serwerowej i upewnić się, że pasuje do środowiska operacyjnego.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Drzwi-Szafy FIBERM oferują możliwość otwarcia o 180 stopni i więcej, co dodatkowo usprawnia instalację wyposażenia. Drzwi mogą być wyposażone w różne typy zamknięć, takie jak zamki na klucz, z szyfrem, zamki elektroniczne lub biometryczne blokady, wbudowane w klamkę.
  • Uziemienie- Wszystkie elementy, w tym dach, drzwi, szyny, panele boczne i rama powinny być uziemione dla zapewnienia bezpieczeństwa. Elementy powinny również umożliwiać łatwy demontaż. 
  • 19-calowe szyny- Każda z czterech szyn w szafie powinna umożliwiać łatwą regulację zgodnie z wymaganiami montowanego sprzętu. Odpowiednie otwory gwarantują prawidłowe zamocowanie szyny bez konieczności dokonywania pomiarów. Przednie szyny powinny również umożliwiać prowadzenie kabli w szafach sieciowych. Szyny wykorzystujące nakrętki klatkowe eliminują potrzebę gwintowania i wiercenia otworów na śruby.
  • Wisząca/Stojąca- Należy dobrac odpowiedni typ do otoczenia instalacji
  • Wentylacja- Zapewnia to odpowiednie odprowadzenie ciepła z wnętrza szafy.
  • Listwy montażowe z możliwością regulacji głębokości! W szafach FIBERM para przednich listew montażowych połączona jest z korpusem za pomocą śrub. Rozwiązanie to pozwala na montaż listew na jednym z kilku poziomów głębokości.

Zastanów się nad doborem odpowiednich akcesorii takich jak: SKONTAKTUJ SIĘ  I OTRZYMAJ WSPARCIE, ORAZ INDYWIDUALNE WYCENY
DLA NAWET NAJBARDZIEJ NIEKONWENCJONALNYCH PROJEKTÓW
INSTALACJI SIECIOWYCH. 


Wniosek

Wybór odpowiedniej szafy serwerowej  i skonfigurowanie jej zgodnie z potrzebami zapewni wydajną i niezawodną pracę sprzętu IT, oszczędzając organizacji kosztownych przestojów i innych niepotrzebnych wydatków. Szafy FIBERM to idealne rozwiązanie dla bezpiecznych aplikacji serwerowych i sieciowych o dużej gęstości w środowiskach IT z funkcjami zaprojektowanymi w celu uproszczenia instalacji i konserwacji sprzętu w szafie serwerowej przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości usług sprzedażowych.