Blog

Przegląd światłowodów jednomodowych i wielomodowych

Światłowód jednomodowy vs wielomodowy Chociaż typy kabli z włóknami jednomodowymi (SMF) i wielomodowymi (MMF) są szeroko stosowane, różnice między światłowodami jednomodowymi i wielomodowymi są nadal niejasne. W tym artykule skupimy się na podstawowej konstrukcji, wydajności, koszcie, kolorze świat...

Adaptery światłowodowe

Adapter światłowodowy: mała, ale ważna część systemu światłowodowego Spośród wielu elementów systemu sieci optycznej adapter światłowodowy może być najmniej rzucający się w oczy. Choć jest niewielki, nadal nie możemy zaprzeczyć, że adapter światłowodowy ma kluczowe znaczenie dla całego systemu oper...

Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka

Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka Kolejność włókien w światłowodach określa się na podstawie tabel ze standardowymi kolorystykami Podczas budowy sieci światłowodowych ważna jest kolejność włókien w światłowodach. Występuje kilka standardów zgodnie z którymi operator określa numerację...

Dbanie o czystość złączy światłowodowych

Dbanie o czystość złączy-jak prawidłowo czyścić Zapotrzebowanie na transfer dużych ilości danych pociąga za sobą konieczność budowy niezawodnych sieci szerokopasmowych. Bardzo istotnym elementem, dla zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług, jest należyta dbałość o ich stan w czasie eksploat...

Kabel ekranowany vs nieekranowany Cat6a: Jak wybrać?

Kabel ekranowany vs nieekranowany Przejście na skrętkę miedzianą Cat6a było spowodowane kilkoma czynnikami, w tym obsługą sieci 10GbE, adaptacją Power over Ethernet (PoE) i bezprzewodowymi punktami dostępowymi (AP). Kable Cat6zyskują popularność, ponieważ użytkownicy wymagają większej przepustowośc...

Typy światłowodów wielomodowych: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

  Światłowód wielomodowy jest powszechnym wyborem, aby osiągnąć prędkość 10 Gbit/s na odległościach wymaganych przez aplikacje LAN w przedsiębiorstwach i centrach danych. Dostępnych jest kilka rodzajów światłowodów wielomodowych dla szybkich instalacji sieciowych, a każdy z nich ma inny zasięg i mo...

Czy router korporacyjny jest lepszy niż router domowy?

Router korporacyjny vs router domowy W erze komunikacji sieciowej router zyskał bardziej szanowany status. W porównaniu z tradycyjnym połączeniem fizycznym popularność wygodnych i wydajnych sieci bezprzewodowych otwiera główny rynek routerów. Routery korporacyjne a routery domowe to dwa główne typy...

Dlaczego warto kupować poleasingowy sprzęt sieciowy?

Poleasingowy nie znaczy gorszy W poszukiwaniu oszczędności podczas kupowania urządzeń dla twojej sieci, warto rozważyć zakup urządzeń innych niż nowe. Urządzenia poleasingowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem operatorów sieci oraz użytkowników domowych, ponieważ kosztują niewiele, a pod względem...

Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki

Skrętka: Częstotliwość, zastosowanie, cechy Czy wiesz, że skrętki zostały wynalezione przez Alexandra Grahama Bella w 1881 roku? W rzeczywistości skrętki dwużyłowe znalazły wiele zastosowań w branży telekomunikacyjnej, zanim stały się popularne w branży sieci komputerowych. Tak więc kabel UTP ozna...

Splitter światłowodowy: Jak działa, zastosowanie, cechy

Czym jest splitter światłowodowy i jak działa? Co to jest splitter światłowodowy? Splittery światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w wielu dzisiejszych topologiach sieci optycznych. Zapewniają one możliwości, które pomagają użytkownikom zmaksymalizować funkcjonalność optycznych obwodów sieciow...

Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów

Czym jest zasilanie PoE? PoE to idealna technologia do użytku domowego i korporacyjnego, umożliwiająca za pomocą jednego kabla dostarczanie zarówno połączenia danych, jak i zasilania elektrycznego do urządzeń takich jak kamery IP, punkty dostępu WIFI i terminale sieci optycznych. Jednak system okab...

Jedno- i dwuwłóknowe wkładki światłowodowe

Różnica między pojedynczymi i podwójnymi wkładkami światłowodowym Wkładka z jednym włóknem optycznym W tym urządzeniu transmisja i odbiór danych odbywa się na jednym włóknie. Jest więc dwukierunkowy i często nazywany BIDI. Technicznie wymaga tylko połowy rzeczywistej długości światłowodu. Wkładk...

Co to jest IEEE i do czego służy?

IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników) Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników IEEE jest profesjonalnym organem , który określa standardy dla elektrotechniki i elektroniki. IEEE ma swoją siedzibę w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone Ameryki. Instytut Inżynierów Elektryków i Elek...

Reflektometr OTDR- Co to jest? Jak działa? Charakterystyka pracy.

Czym jest reflektometr OTDR i jak działa OTDR służy do testowania wydajności nowo zainstalowanych łączy światłowodowych i wykrywania problemów, które mogą w nich występować. Jego celem jest wykrywanie, lokalizowanie i mierzenie elementów w dowolnym miejscu łącza światłowodowego. OTDR działa jak rad...

Spawanie światłowodów

Spawanie światłowodów: dobry pomocnik Ponieważ wdrażanie światłowodów stało się głównym nurtem, spawanie w naturalny sposób przeszło ze świata instalacji zewnętrznych do środowiska przedsiębiorstwa, a nawet środowiska centrum danych. Spawanie termojądrowe polega na wykorzystaniu miejscowego ciepła ...

Jakie są różnice między SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ I QSFP28?

  Wraz z popularyzacją VR / AR, centrów danych, urządzeń mobilnych i CDN, w przyszłości będzie rosło zapotrzebowanie na przepustowość sieci. Ludzie’Zapotrzebowanie na przepustowość sieci obecnie rośnie geometrycznie, a wraz z nim następuje ogromny wzrost przepustowości portów Ethernet o dużej przep...

Dlaczego warto certyfikować okablowanie strukturalne?

Certyfikacja okablowania strukturalnego W nowoczesnym środowisku korporacyjnym niezawodna infrastruktura sieciowa jest bezpośrednio odpowiedzialna za produktywność, wydajność usług i rozbudowane usługi. Poważnym błędem byłoby wstrzymanie testowania fundamentów każdej sieci: jej okablowania miedzian...

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych

Straty wtrąceniowe i powrotne dla złączy światłowodowych Jak wiemy, istnieje duża liczba kabli światłowodowych używanych między urządzeniami w komunikacji optycznej, a złącza optyczne kabli światłowodowych muszą być niezawodne w wysokowydajnych sieciach światłowodowych. Podczas pomiaru efektów tłum...

Rodzaje spawarek światłowodowych

Rodzaje spawarek światłowodowych – jaką wybrać? Spawanie światłowodów to jedna z najbardziej podstawowych czynności w procesie budowania sieci światłowodowej. Choć niegdyś stosowano w tym celu spawy mechaniczne, dziś najczęściej wykorzystywanym do tego celu urządzeniem są specjalistyczne spawarki ś...

Czynniki wpływające na żywotność kabli światłowodowych

Kable światłowodowe są w stanie przesyłać dane znacznie szybciej niż tradycyjne kable miedziane. Jednak jedna rzecz, o którą ludzie się martwią, jeśli chodzi o kable światłowodowe zastępujące miedziane, to trwałość. Kable światłowodowe zawierają w sobie szkło, dlatego niektórzy obawiają się, jak upł...

6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń sieci światłowodowych

Bez względu na to, jak dobrze jest zaplanowana i wdrożona instalacja światłowodowa oraz jak mocny jest kabel, nie można całkowicie zabezpieczyć się przed problemami. Niezależnie od tego, czy jest to ekstremalna pogoda, czy po prostu zwierzątka, sieci światłowodowe mogą zostać zakłócone przez czynnik...