Ceny
Cena detaliczna netto
436,50 PLN /szt.
 
Cena detaliczna brutto
536,90 PLN /szt.
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do cennika hurtowego i informacji o dostępności produktów.
Jeśli nie posiadasz konta - zarejestruj się.
Vat
23%
Podstawowe dane
Symbol
ZASOBNIK-ZKM
Kod kreskowy
0000007657
Waga
15kg
Jednostka podstawowa
szt.
Stan produktu
Opis

Zasobniki kablowe stosuje się do zabudowy w sieciach telekomunikacyjnych, instalowane są na przebiegu i zakończeniach tras kabli telekomunikacyjnych. Przeznaczone są do stosowania niezbędnych nadmiarów kabli telekomunikacyjnych układanych w rurociągach kablowych. Służą jako magistrale, punkty rozgałęzienia oraz  łączenia się wszelkich kabli o przeznaczeniu telekomunikacyjnym.


Zasobnik może być stosowany praktycznie w dowolnych miejscach instalowania rurociągu kablowego i przykrywany jest warstwą ziemi o standardowej wysokości 0,7 metra lub innej. Istnieje możliwość zamontowania zasobnika przy samej ziemi, gdzie pokrywa zlicowana jest z powierzchnią gruntu.

Zasobnik umożliwia mułoszczelne wprowadzenie rur rurociągu kablowego przy zastosowaniu dodatkowej uszczelki U32 lub U40, zaciągnięcie kabli telekomunikacyjnych oraz ułożenie zapasów kabli wraz z osłonami złączeniowymi.

Zasobnik przed zasypaniem należy przykryć arkuszem folii, wystającym co najmniej o 200 mm poza obrys zasobnika. Na folii należy ułożyć odcinki taśmy ostrzegawczej stosowanej w danym rurociągu kablowym.


Zasobniki kablowe mają postać pionowej skrzynki z okrągłym włazem. Składają się z korpusu, rury wewnętrznej wzmacniającej konstrukcję oraz uszczelki. Zasobniki mogą być wyposażone w miejsca na mufę złączeniową.

Korpus zasobnika oraz pokrywa wykonane są jako monolityczne odlewy w technologii odlewania rotacyjnego. Polietylenowa rura podporowa jest elementem zakupionym z firmy zewnętrznej. Uszczelka jest produkowana na zlecenie firmy VENKON.

Pokrywa zasobnika została zaprojektowana wg PN-EN 124:2000 na przeniesienie obciążenia 15kN tj. klasy A15. Korpus zasobnika przenosi siłę z pokrywy oraz ciśnienie otaczającej ziemi. Dopuszczalny jest zarówno ruch pieszy jak i ruch kołowy. Potwierdzeniem spełniania tych właściwości są raporty z badań wytrzymałościowych i certyfikat Centino CERT.

Dopuszcza sie stosowanie pokryw i włazów innych producentów pod warunkiem dopasowania geometrycznego. Pokrywy i włazy powinny być zgodne z PN-EN 124 oraz klasy minimum A15. Wszelkie przypadki obciążeniowe, które nie zostały przewidziane w raportach obliczeniowych powinny zostać obliczone przez projektanta.

Budowa:

1) Pokrywa
2) Korpus
3) Uszczelka
4) Rura wspornikowa

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.