Osłonki spawów światłowodowych Serii V24 znalazły zastosowanie niemal we wszystkich dziedzinach techniki światłowodowej. Są używane do zabezpieczania połączeń w mufach hermetycznych, przełącznikachpanelowych, stojakowych oraz wiszących. Doskonałe właściwościklimatyczno-termiczne predysponują je do stosowania zarówno w pomieszczeniachzamkniętych, jak i otwartych. Sztywność połączenia oraz szybkość instalacji topodstawowe zalety tego rozwiązania. Na etapie projektowania postawiono sobie zagłówne cele: pełną ochronę spawanych włókien światłowodowych, sztywność połączenia oraz krótki czas instalacji.
Średnica zewnętrzna osłonki po obkurczeniu: 2,4 mm +/- 0,2mm
• Średnica otworu osłonki przed obkurczeniem: 1,4 mm
• Średnica drucika wzmacniającego: 1 mm
• Minimalna temperatura obkurczania: 110 °C
• Maksymalny czas obkurczania: 60 sekund
• Standardowy kolor: Przezroczysty
• Produkt spełnia normy: UL224, MIL-I-23053, GR-1380-CORE
• Produkt spełnia wymogi Unijnej Dyrektywy RoHS
• Pakowanie: w woreczki strunowe po 100 szt
Seria V24 charakteryzuje się sztywnością połączenia, stosunkowo małą średnicą zewnętrzną (po obkurczeniu D=2,4mm), zredukowaną długością (najkrótsza L=20mm), szybkością instalacji (do 60s). Na budowę osłonki składa się drucik wzmacniający o średnicy 1mm, powłoka zewnętrzna z cienką ścianką oraz powłoka wewnętrzna z otworem 1,4mm. Takie rozwiązanie umożliwia stosowanie osłonek do zabezpieczania włókien z powłoką 250um oraz z buforem 900um. Powłoka wewnętrzna jest wykonana z tworzywa sztucznego o dobrej przyczepności do wielu materiałów oraz niskiej rozpuszczalności w wodzie. Przy wzroście temperatury, zmienia swoją konsystencję na lejącą. Umożliwia to dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy wewnętrzną ścianką powłoki zewnętrznej, drucikiem a włóknem światłowodowym eliminując powstawanie pęcherzyków powietrza. Drucik wzmacniający, usztywniający połączenie, wykonano ze stali o identycznym współczynniku rozszerzalności cieplnej co włókno światłowodowe. Zapobiega to powstawaniu naprężeń wzdłużnych spawu, podczas procesu wygrzewania.
Naprężenia wzdłużne wpływają na wzrost tłumienności wtórnej oraz odbiciowej połączenia. W skrajnych wypadkach mogą doprowadzić do zerwania połączenia, co wiąże się z powtórzeniem procedury spawania. Materiał powłoki zewnętrznej gwarantuje trwałość oraz odporność na rozciąganie i przebicie. Charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, wysokim połyskiem oraz gładką powierzchnią. Spełnia wymagania normy UL224 oraz MIL-I-23053. Standardowo osłonka jest wykonywana w kolorze przezroczystym. Inne kolory są dostępne na specjalne zamówienie.