Blog

 1. Dbanie o czystość złączy światłowodowych a niezawodność sieci-jak prawidłowo czyścić złącza.

  Dbanie o czystość złączy optycznych – jak prawidłowo czyścić

  Szybkość i jakość transmisji w torze światłowodowym zależy od jakości połączeń oraz ich czystości. Zanieczyszczenie powierzchni czołowej wtyków światłowodowych, nadajników powoduje często uszkodzenia fizyczne wtyków świa tłowodowych w obszarze kontaktowym na powierzchni ferruli i przerwy lub błędy w transmisji  sygnału optycznego. Zanieczyszczenia złącz światłowodowych powodują procentowo najwięcej awarii sieci światłowodowych.
  Do zapobiegania awariom i przerwom w transmisji wystarcza inspekcja i czyszczenie złącz pozwalające na znaczne oszczędności związane z serwisem i utrzymaniem sieci światłowodowej.
  Read more »
 2. Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka

  Kolejność włókien w światłowodach i kolorystyka

  Kolejność włókien w światłowodach określa się na podstawie tabel ze standardowymi kolorystykami.

  Podczas budowy sieci światłowodowych ważna jest kolejność włókien w światłowodach. Występuje kilka standardów zgodnie z którymi operator określa numerację włókien w światłowodach i są nimi poniższe warianty. Kolor turkusowy w niektórych opracowaniach można spotkać jako "wodny", aqua lub cyan

  Read more »
 3. Adaptery światłowodowe

  Adaptery światłowodowe

  Adapter światłowodowy: mała, ale ważna część systemu światłowodowego

  Adapter światłowodowy, znany również jako sprzęgacz światłowodowy, odgrywa kluczową rolę w dopasowywaniu poszczególnych włókien w kablu do włókien w innym kablu. Dostępny od kilkudziesięciu lat zapewnia stabilną pracę całego systemu okablowania światłowodowego. 

  Read more »
 4. Przegląd światłowodów jednomodowych i wielomodowych

  Przegląd światłowodów jednomodowych i wielomodowych

  Jakie są różnice między światłowodem jednomodowym a wielomodowym?

  Chociaż typy kabli z włóknami jednomodowymi (SMF) i wielomodowymi (MMF) są szeroko stosowane w różnych zastosowaniach, różnice między światłowodami jednomodowymi i wielomodowymi są nadal niejasne. W tym artykule skupimy się na podstawowej konstrukcji, odległości światłowodu, koszcie, kolorze światłowodu itp., aby dokonać dogłębnego porównania między typami światłowodów jednomodowych i wielomodowych.


  Read more »
 5. Produkty Mercusys w ofercie FIBERM

  Mercusys to marka, u podstaw której leży niegasnące dążenie do doskonałości. Tworzy ją zespół zaangażowanych specjalistów z dumą oddających w ręce użytkowników produkty o wyjątkowo stabilnym działaniu i wysokiej jakości, które sprawiają, że doświadczanie cyfrowego świata jest niezwykle satysfakcjonujące i niepowtarzalne.

  Do oferty naszej firmy wprowadziliśmy dwa modele Routerów WiFi firmy Marcusys. 
  AC12G to bezprzewodowy router wyposażony w 4 gigabitowe porty Ethernet (1x WAN i 3x LAN). Zapewnia bezprzewodową transmisję w pasmach 2,4 i 5 GHz jednocześnie, obsługuje standardy IEEE 802.11 b/g/n (2,4 GHz) oraz IEEE 802.11 a/n/ac. Maksymalna łączna, teoretyczna przepustowość wynosi 1200 Mb/s, 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 867 Mb/s w paśmie 5 GHz.

  MW305R jest podstawow

  Read more »
 6. Ubiquiti UMA-D antena kierunkowa dual-band

  Ubiquiti UMA-D antena kierunkowa dual-band

  Ubiquiti UMA-D to dwuzakresowa, kierunkowa antena sieciowa współpracująca z UniFi AP AC Mesh (UAP-AC-M). Antena UMA-D rozszerza zakres zasięgu i zapewnia niestandardowe kształtowanie wiązki. Może być stosowana wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

  Zestaw zawiera uchwyt do montażu na ścianie, suficie czy maszcie. Dzięki systemowi przegubów kulowych urządzenie można regulować w trzech osiach.

  Najważniejsze cechy:

  • Dwupasmowa antena działająca w standardzie 802.11ac
  • Efektywny kierunkowy model kształtowania wiązki
  • Trójosiowy przegub kulowy zapewniający precyzyjne ustawienie
  Read more »
 7. Dahua Kamera wandaloodporna

  Dahua Kamera wandaloodporna

  Kamera megapikselowa z przetwornikiem 1/2.9" CMOS oraz interfejsem AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL.

  Interfejs AHD / HD-CVI / HD-TVI umożliwia transmisję analogowego sygnału wizyjnego za pośrednictwem kabla koncentrycznego w rozdzielczości 1080p. Dzięki temu możliwa jest transmisja obrazów o rozdzielczości HD na odległości nawet 500 m z zachowaniem niskich kosztów instalacji. Podczas transmisji nie występują opóźnienia oraz zachowana jest oryginalna, wysoka jakość obrazu.

  Ustawienie kamery w trybie PAL pozwala na uzyskanie obrazu w rozdzielczości 960H.

  Read more »
Copyright © 2019-present FIBERM Sp. z o.o. All Rights Reserved. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. | Magento