Blog

 1. Jakie są różnice między SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ I QSFP28?

  Jakie są różnice między SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ I QSFP28?

  SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ i QSFP28

  SFP, SFP+, SFP28, QSFP+ i QSFP28 to różne typy transceiverów optycznych. A wszystkie z nich to moduły interfejsu sieciowego typu hot-plug, służące do podłączenia przełącznika sieciowego i innych urządzeń sieciowych (takich jak serwer lub konwerter mediów) do transmisji danych. Następnie SFP vs  SFP+ , SFP28 vs SFP+, QSFP vs QSFP28, jakie są różnice? Czy QSFP28 jest kompatybilny z QSFP+? Czy mogę używać transceivera SFP28 na portach SFP+? Ten post zawiera wyjaśnienia.

  Read more »
 2. Spawanie światłowodów

  Spawanie światłowodów

  Spawanie światłowodów

  Ponieważ wdrażanie światłowodów stało się głównym nurtem, spawanie w naturalny sposób przeszło ze świata instalacji zewnętrznych do środowiska przedsiębiorstwa, a nawet środowiska centrum danych. Spajanie termojądrowe polega na wykorzystaniu miejscowego ciepła do stopienia końców dwóch włókien optycznych. Proces przygotowania polega na usunięciu powłoki ochronnej z każdego włókna, precyzyjnym cięciu i kontroli czoła włókien.

  Read more »
 3. Reflektometr OTDR- Co to jest? Jak działa? Charakterystyka pracy.

  Reflektometr OTDR- Co to jest? Jak działa? Charakterystyka pracy.

  Co to jest OTDR i jak to działa?

  Niezawodne i dostępne łącza światłowodowe to podstawa solidnej sieci optycznej. Aby więc ocenić integralność infrastruktury, potrzebujemy dokładnych i szybszych metodologii oraz urządzeń testujących. OTDR  jest tak potężnym przyrządem  do testowania kabli światłowodowych: właściwie używany pomaga zwiększyć niezawodność i wartość sieci.

  Read more »
 4. Co to jest IEEE i do czego służy?

  Co to jest IEEE i do czego służy?

  IEEE (Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników)

  Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników IEEE jest profesjonalnym organem , który określa standardy dla elektrotechniki i elektroniki. Głównym celem IEEE jest wspieranie innowacji technologicznych i doskonałości z korzyścią dla ludzkości.

  Read more »
 5. Jedno- i dwuwłóknowe wkładki światłowodowe

   Jedno- i dwuwłóknowe wkładki światłowodowe

  Różnica między pojedynczym i podwójnym światłowodowym nadajnikiem-odbiornikiem.

  Dla każdej sieci kluczowe znaczenie ma wydajna i szybka transmisja i odbiór danych, co w dużej mierze osiąga się dzięki optycznym transceiverom w sieciach światłowodowych. Są to kompaktowe urządzenia przeznaczone do przesyłania i odbierania danych po kablu światłowodowym. W światłowodach dane przesyłane są w postaci impulsów świetlnych lub sygnałów z dużą prędkością i na duże odległości.

  Read more »
 6. Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów

  Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów

  Czym jest zasilanie PoE?

  PoE to idealna technologia do użytku domowego i korporacyjnego, umożliwiająca za pomocą jednego kabla dostarczanie zarówno połączenia danych, jak i zasilania elektrycznego do urządzeń takich jak kamery IP, punkty dostępu WIFI i terminale sieci optycznych. Jednak system okablowania PoE ma ograniczoną odległość, a także inne wady, takie jak dostępność zasilania i rozmieszczenie urządzeń.

  Read more »
 7. Splitter światłowodowy: Jak działa, zastosowanie, cechy

  Splitter światłowodowy: Jak działa, zastosowanie, cechy

  Co to jest splitter światłowodowy?

  Splittery światłowodowe odgrywają coraz większą rolę w wielu dzisiejszych topologiach sieci optycznych. Zapewniają one możliwości, które pomagają użytkownikom zmaksymalizować funkcjonalność optycznych obwodów sieciowych od systemów FTTx do tradycyjnych sieci optycznych. I zazwyczaj umieszcza się je w centrali lub w jednym z punktów dystrybucji (na zewnątrz lub wewnątrz).

  Read more »
 8. Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki

  Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki

  Skrętka: Częstotliwość, zastosowanie, cechy

  Powszechnie spotykane kable kategorii (kategoria to pełna forma Cat) x obejmują kable Cat 5, Cat 5E, Cat 6, Cat 6A, Cat 7, Cat 7A. Wszystkie te kable różnią się ilością przepustów/częstotliwości, które mogą obsługiwać, odległością, na jaką obsługują takie pasmo, ilością miedzi, liczbą skrętów, zdolnością do odraczania zakłóceń EMI i Alien Cross Talk, rozmiarem itp. Zobaczymy dwa ważne współczynniki dla każdego typu kabla Cat x.

  Read more »
 9. Dlaczego warto kupować poleasingowy sprzęt sieciowy

  Dlaczego warto kupować poleasingowy sprzęt sieciowy

  Poleasingowy nie znaczy gorszy

  W poszukiwaniu oszczędności podczas kupowania urządzeń dla twojej sieci, warto rozważyć zakup urządzeń innych niż nowe. Urządzenia poleasingowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem operatorów sieci oraz urzytkowników domowych, ponieważ kosztują niewiele, a pod względem funkcjonalności odpowiadają najwyższym standardom. Ważne jest, aby kupować produkty z pewnego źródła, w godnych zaufania sklepach.

  Read more »
 10. Czy router korporacyjny jest lepszy niż router domowy?

  Czy router korporacyjny jest lepszy niż router domowy?

  Router korporacyjny vs router domowy

  W erze komunikacji sieciowej router zyskał bardziej szanowany status. W porównaniu z tradycyjnym połączeniem fizycznym popularność wygodnych i wydajnych sieci bezprzewodowych otwiera główny rynek routerów. Routery korporacyjne a routery domowe to dwa główne typy routerów dostępne na rynku. Różnice między nimi są również przedmiotem zainteresowania osób przy zakupie routerów. Czy droższy router biznesowy jest lepszy niż router domowy? Otrzymasz pomocną odpowiedź.

  Read more »
Strona
Copyright © 2019-present FIBERM Sp. z o.o. All Rights Reserved. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. | Magento