Kategorie
Producent
Leksykon
Ceny promocyjne widoczne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Słupki

Czym są światłowodowe?

Słupki do spawania światłowodów to specjalne słupy, które służą do zamocowania i spawania kabli światłowodowych. Są one zazwyczaj wykonane z aluminium lub stali i mają specjalne uchwyty, które umożliwiają mocowanie kabli światłowodowych.

Zastosowanie słupków telekomunikacyjnych

Słupki te są zazwyczaj instalowane wzdłuż tras kablowych, aby umożliwić ich bezpieczną instalację oraz łatwe dostarczanie sygnału światłowodowego w różnych punktach trasy. W przypadku awarii kabla światłowodowego słupki te umożliwiają łatwe i szybkie naprawy bez konieczności kładzenia całego kabla na nowo.

Jakie są pojemności słupków światłowodowych?

Pojemność słupków światłowodowych zależy od ich wielkości, konstrukcji i liczby kabli światłowodowych, jakie mogą pomieścić. Zazwyczaj pojemność słupków światłowodowych wynosi od kilku do kilkunastu kabli światłowodowych i umożliwiają podłączenie kilkuset abonentów.
Jednak najpopularniejszymi wyborami są słupki o pojemności 24J i 48J, które umożliwiają podłączenie do sieci bloku, lub małego osiedla.

Słupek światłowodowy na zamówienie

Wysokie oczekiwania klientów są dla nas motywacją, dlatego fiberm oferuje wykonanie indywidualnego projektu dla sieci światłowodowej, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. 
Wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt w dowolnej konfiguracji, tak aby instalacja stała się przyjemnością.