Przełącznik PoE vs PoE+ vs PoE++: Szczegółowe omówienie specyfikacji
Data dodania wpisu:
2022-05-27 12:54:15

Przełącznik PoE vs PoE+ vs PoE++: Jak wybrać?

PoE lub Power over Ethernet to sprawdzona technologia oszczędzająca czas i pieniądze, która bezpiecznie dostarcza zarówno dane, jak i zasilanie za pośrednictwem tego samego kabla Ethernet do sieci lokalnych (LAN). Na obecnym rynku, jeśli zwrócisz uwagę na typy przełączników Power over Ethernet, zobaczysz, że istnieją przełączniki PoE, PoE+ i  PoE++. WIęc czym różnią się PoE od PoE+ od PoE++?

Co to jest przełącznik PoE


Co to jest PoE? Technologia PoE została zdefiniowana w standardzie IEEE 802.3af w 2003 roku. Zgodnie z tym standardem, PoE pozwala urządzeniu takiemu jak telefony VoIP, na odbieranie do 12,95 W mocy PoE, wykorzystując tylko dwie z czterech dostępnych skrętek w sieci Ethernet okablowanie.
WIęc co to jest przełącznik PoE? Przełącznik PoE odnosi się do zastosowania technologii PoE. Działając jako rodzaj PSE (sprzęt do zasilania), przełącznik PoE może dostarczać energię do urządzeń PD za pomocą kabli Ethernet, aby zapewnić łączność sieciową. Ogólnie rzecz biorąc, przełącznik 802.3af obsługuje maksymalny pobór mocy do 15,4 W na port PoE w zakresie napięć od 44 V do 57 V. A zakres napięć PD podłączonych do przełącznika PoE wynosi od 37V do 57V.

Co to jest przełącznik PoE+?

Technologia PoE+ (standard IEEE 802.3at) to aktualizacja technologii PoE, która została opublikowana w 2009 roku. Dostępne na rynku urządzenia PD zwykle wymagają większej mocy, podobnie jak bezprzewodowe punkty dostępowe, które do normalnej pracy wymagają mocy PoE większej niż 12,95 W. Aby rozwiązać ten problem, nadchodzi technologia PoE plus, która może obsługiwać wysokie zużycie energii.
Podobnie jak przełącznik sieciowy PoE, przełącznik PoE plus również dostarcza zasilanie przez dwie pary, ale dodaje dodatkową klasę mocy, która jest w stanie dostarczyć moc do 25,5 W dla PD o zakresie napięć od 42,5 V do 57 V. Maksymalna moc dostarczana przez każdy port przełącznika PoE+ to 30W, wraz z zakresem napięcia od 50V do 57V.

Co to jest przełącznik PoE++?


W dążeniu do zwiększenia mocy w szerszych zastosowaniach urządzeń, standard IEEE 802.3 po raz kolejny jest wymagany do uaktualnienia technologii PoE+ do PoE++ (standard IEEE 802.3bt) w 2018 roku. PoE++ można podzielić na dwa typy: typ 3 i typ 4. Typ 3 umożliwia dwóm lub wszystkim czterem skrętkom w kablu miedzianym dostarczanie mocy przy PD do 51W. Typ 4 to do 71 W przy PD przez cztery skrętki w kablu Ethernet . 
Jako uaktualnienie do przełącznika Power over Ethernet i przełącznika PoE plus, przełącznik PoE++ może dostarczać do 60 W na każdy port PoE w przypadku typu 3 i do 100 W w przypadku typu 4.

Przełącznik PoE vs. PoE+ vs. PoE++: Różnice i pomoc w dobraniu odpowiedniego Przełącznika

W oparciu o powyższe wprowadzenie poniżej przedstawiono tabelę referencyjną podsumowującą szczegółowe specyfikacje pomiędzy PoE vs PoE+ vs PoE++, która może być pomocna przy wyborze przełącznika PoE w zależności od różnych wymagań.

  PoE PoE+ PoE++
Standard IEEE 802.4af 802.3at 802.3bt
Typ Poe Typ 1 Typ2 Typ 3 i 4
Zasilanie Portu      
Max Moc Portu 15.4W 30W 60W  100W
Zakres napięcia 44-57V 50-57V 50-57V i 52-57V
Zasilanie urządzenia      
Max zasilanie urządzenia 12,95W 25,5W 51W i 71W
Zakres napięcia 37-57V 42,5-57V 42,5-57V i 41,1-57V
Kable      
Używanie skrętki 2 pary 2 pary 4 pary
Obsługiwane kable Cat 3 lub lepszy Cat 5 lub lepszy Cat 5 lub lepszy


Zwróć uwagę, że przedstawione liczby są wartościowe tylko w teorii. W rzeczywistości przełączniki z serii PoE często przekraczają całkowitą moc przełącznika z większą liczbą portów. Dzieje się tak, ponieważ wiele urządzeń zużywa mniej niż maksymalna moc. Na przykład, jeśli masz przełącznik ze wszystkimi portami PoE++ Type 4, nie oznacza to, że będziesz używać ich wszystkich przy maksymalnym obciążeniu 24×7. W związku z tym musisz obliczyć wymagania dotyczące zasilania dla wszystkich zasilanych urządzeń, które planujesz podłączyć do przełącznika i wybrać odpowiednie kable krosowe dla swojego projektu PoE.

Najwyraźniej główne różnice między przełącznikami PoE vs. PoE+ vs. PoE++ leżą w ich trybie pracy i zasilaniu, co odzwierciedla ich zastosowania. Przełącznik 802.3af jest zwykle używany do obsługi urządzeń, które wymagają dostarczania energii poniżej 15,4 W, takich jak telefony VoIP, czujniki, mierniki, bezprzewodowe punkty dostępowe z dwiema antenami oraz proste, statyczne kamery monitorujące, które nie mogą obracać, przechylać ani Powiększenie. Przełącznik PoE+ obsługuje urządzenia, takie jak bardziej złożone kamery monitorujące, które obracają, przechylają lub powiększają, a także bezprzewodowe punkty dostępowe z sześcioma antenami oraz wideotelefony IP. Dzięki wyższej mocy przełącznik PoE++ Type 3 może obsługiwać urządzenia, takie jak komponenty systemu wideokonferencyjnego i urządzenia do zarządzania budynkiem. A przełącznik PoE++ Type 3 może obsługiwać urządzenia takie jak laptopy i telewizory.
Zakładając, że Twoje centrum danych wymaga tylko niskich standardowych poziomów mocy, możesz trzymać się przełączników PoE. Jeśli jednak chcesz zbudować bardziej niezawodną i wydajną sieć z wieloma różnymi urządzeniami, a ponadto nie chcesz zawracać sobie głowy ograniczeniami portów, wybór przełączników PoE+ lub PoE++ będzie właściwym wyborem. Rozpoczynając budowę infrastruktury o wyższych wymaganiach lub planując aktualizacje, spójrz na technologie PoE+ lub PoE++, które mogą być mądrzejsze. Jednak nie każdy potrzebuje pełnej aktualizacji. Jeśli Twoje obecne rozwiązanie PoE jest odpowiednie i spełnia Twoje wymagania, rozsądne może być pozostanie przy istniejącej sieci PoE.


 SKONTAKTUJ SIĘ  I OTRZYMAJ WSPARCIE, ORAZ INDYWIDUALNE WYCENY
DLA NAWET NAJBARDZIEJ NIEKONWENCJONALNYCH PROJEKTÓW
INSTALACJI SIECIOWYCH.
Wniosek


Rosnące wymagania dotyczące zasilania sprawiają, że technologia PoE ewoluuje od PoE do PoE+ i PoE++. Przełącznik oparty na PoE został również zmodernizowany z przełącznika sieciowego PoE do przełącznika PoE + i przełącznika PoE++. Ten artykuł rzuca światło na różnice między przełącznikami PoE vs. PoE+ vs. PoE++, a także na ich zastosowania.

Zobacz powiązane posty:
Przewodnik po kablach LSOH/LSZH, jak interpretowac dane oznaczenia i klasy palności kabli miedzianych i światłowodowych.

Zasilanie PoE: Działanie, zastosowanie, cechy, porównanie standardów
Przepustowość i zakres częstotliwości skrętki
Kabel ekranowany vs nieekranowany Cat6a: Jak wybrać?