Czynniki wpływające na żywotność kabli światłowodowych
Data dodania wpisu:
2021-12-29 14:07:43

Kable światłowodowe są w stanie przesyłać dane znacznie szybciej niż tradycyjne kable miedziane. Jednak jedna rzecz, o którą ludzie się martwią, jeśli chodzi o kable światłowodowe zastępujące miedziane, to trwałość. Kable światłowodowe zawierają w sobie szkło, dlatego niektórzy obawiają się, jak upływ  czasu wpywa na ich żywotnośc.

Prawda jest taka, że prawidłowo obsługiwane kable światłowodowe są o wiele trwalsze niż mogłoby się wydawać. Zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać próbę czasu i powinny wytrzymać wiele lat, gdy już zostaną na miejscu. Niemniej jednak istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na ich długowieczność. 

 

POCZĄTKOWA WYTRZYMAŁOŚĆ KABLI ŚWIATŁOWODOWYCH 
Jedną z pierwszych rzeczy, które mogą skrócić trwałość kabli światłowodowych, jest początkowa wytrzymałość kabli. Niektóre kable światłowodowe mają drobne pęknięcia na powierzchni, gdy są po raz pierwszy produkowane. Dlatego tak ważne jest, aby instalatorzy światłowodów testowali kable na początku, aby upewnić się, że są w dobrym stanie.

 

INSTALACJA KABLI ŚWIATŁOWODOWYCH

Inną rzeczą, która może skrócić żywotność kabli światłowodowych, jest proces instalacji, przez który przechodzą Instalatorzy światłowodów, muszą uważać na sposób instalowania kabli. Jeśli rozciągną je zbyt mocno podczas wkładania ich na miejsce, może to spowodować szybsze zużycie kabli niż powinny.

 


 SKONTAKTUJ SIĘ  I OTRZYMAJ WSPARCIE, ORAZ INDYWIDUALNE WYCENY
DLA NAWET NAJBARDZIEJ NIEKONWENCJONALNYCH PROJEKTÓW
INSTALACJI SIECIOWYCH.CZYNNIKI ŚRODOWISKOWE WOKÓŁ KABLI ŚWIATŁOWODOWYCH
Bez względu na to, jak mocne są kable światłowodowe lub jak ostrożni są ich montażyści, środowisko otaczające kable może mieć na nie wpływ. Ekstremalnie wysokie i niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na kable światłowodowe, jak i powodować pękanie. Jeśli wilgoć może przedostać się do obszarów, w których znajdują się kable światłowodowe, może to również spowodować, że kable z czasem się zepsują.