6 najczęstszych przyczyn uszkodzeń sieci światłowodowych
Data dodania wpisu:
2021-12-29 14:25:10

Bez względu na to, jak dobrze jest zaplanowana i wdrożona instalacja światłowodowa oraz jak mocny jest kabel, nie można całkowicie zabezpieczyć się przed problemami. Niezależnie od tego, czy jest to ekstremalna pogoda, czy po prostu zwierzątka, sieci światłowodowe mogą zostać zakłócone przez czynniki, na które nie masz wpływu.


Oto 6 głównych winowajców powodujących uszkodzenia sieci światłowodowej

1. Zwierzęta

Od wiewiórek po szczury i króliki, gryzonie lubią żuć wszystko, co znajdą. Wiewiórki wydają się szczególnie lubić kable światłowodowe.

 

2. Uszkodzenia przez pojazdy

Można by pomyśleć, że kierowcy wysokich pojazdów lub ciężkich maszyn patrzyliby w górę równie dobrze, jak do przodu, ale często bywa inaczej. Częstym przypadkiem uszkodzenia sieci, są wypadki drogowe, w których to słupu wykorzystywane do wieszania kabli ulegają komletnemu zniszczeniu. Nie każdy kabel jest wystarczająco mocny, aby to przetrwać. 

 

3. Wandalizm

Czasami wydaje się, że świat jest pełen "Śmieszków", którzy uważają, że niszczenie własności jest zabawne – nawet jeśli może to spowodować odcięcie dostępu do Internetu do ich własnych domów lub społeczności.

Każdy operator może się pochwalić podobną historią. Od ludzi, którzy wykopują światłowód, myśląc, że można go odsprzedać, po tych, którzy kradną kable do "użytku własnego". 

 

4. Pogoda

Sieci muszą być niezawodne i wystarczająco chronione, aby radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych, takich jak lód, śnieg i wiatr. Bez względu na to, jak dobrze zbudujesz sieć, dziwaczna pogoda i klęski żywiołowe, takie jak huragany lub burze, mogą cofnąć całą twoją dobrą pracę. Ma to efekt domina, ponieważ uszkodzenie kabla uderza w komunikację przewodową i bezprzewodową, pozostawiając społeczności bez dostępu do internetu.

 

5. Tak zwane "Cuda"

Czasem kable światłowodowe niszczą sie w niewyjaśnionych okoicznościach. Niezależnie od tego, czy rozważasz istnienie cudów, czasami rzeczy się zdarzają i wydają się bardziej cudami lub magią niż cokolwiek innego.

 

6.Uszkodzenia konstrukcyjne

Podczas budowy ludzie mogą przecinać kable światłowodowe koparkami. Narzędzia takie jak koparki, świdry, a nawet ręczne łopaty mogą zatrzymać ruch sieciowy.


 

Top 3 Najdziwniejszych uszkodzeń kabla światłowodowego

1. Mała starsza pani

Najgroźniejszym wrogiem włókna jest... mała starsza pani.

W 2011 roku bezdomna 75-letnia Gruzinka odcięła dostęp do światłowodów w całym sąsiednim kraju, Armenii. Podczas poszukiwania miedzi jej łopata przeszła przez główne łącze światłowodowe między krajami, wyłączając w ten sposób internet dla 3,2 miliona Ormian na 5 godzin. Kabel był zwykle bezpieczniej zakopany, ale osuwiska lub ulewny deszcz mogły go odsłonić.

Oczywiście kable są przecinane przez wykonawców (lub nawet właścicieli domów) przez cały czas, ale zwykle nie powodują uszkodzeń na tego rodzaju skalę. Miejmy nadzieję, że policja przypomniała jej, że kawałki włókna nie mają żadnej wartości odsprzedaży…

 

2.Rekiny

Kable podmorskie nie są zwolnione z cięć. Ponieważ pod oceanem Są inne zwierzę, które lubią gryźć kable. Są to rekiny.

Dlaczego rekin chciałby jeść kable światłowodowe?

 

3. Głodne małpy

Inżynierowie sieciowi w Indiach napotykają dość wyjątkowy problem: głodne makaki.

Małpy żyjące w starożytnym indyjskim świętym mieście Varanasi nieustannie przeżuwają kable światłowodowe. Błonnik to podobno smaczny przysmak dla małp.


 SKONTAKTUJ SIĘ  I OTRZYMAJ WSPARCIE, ORAZ INDYWIDUALNE WYCENY
DLA NAWET NAJBARDZIEJ NIEKONWENCJONALNYCH PROJEKTÓW
INSTALACJI SIECIOWYCH.